Autoplagiat - grafika do artykułu

Do tej pory Wydawnictwo - z wielu względów, nie zawsze zależnych od nas - nie miało możliwości sprzedawania ksiażek w wersji elektronicznej. Ale wejście w świat ebooków i ich komercyjnej sprzedaży było nie tylko procesem koniecznym, ale i oczekiwany przez kupujących, którzy do tej pory nie mieli możliwości wyboru innej formy publikacji niż wersja drukowana. Dlatego zdecydowaliśmy się na rozszerzenie dystrybucji publikacji naszych autorów i współpracę z większym podmiotem, o ogólnokrajowym zasięgu - grupą wydawniczą Helion S.A, a konkretnie z platformą ebookpoint.pl, która jest w całości poświęcona dystrybucji ebooków.

definicja słownikowa plagiatu

Jednym ze standardów wydawniczych, którym podlegają publikacje w czasopismach naukowych, jest kontrola oryginalności pracy – czyli stosowanie jednego z dostępnych systemów wykrywających plagiaty i autoplagiaty. W ofercie Wydawnictwa Politechniki Łódzkiej jest dostępny Plagiat.pl - jeden z najpopularniejszych systemów antyplagiatowych w Polsce.

Czy poszukujecie sposobów na udoskonalenie swojego czasopisma naukowego? Jakie obszary chcecie ulepszyć i z jakimi wyzwaniami się zmierzacie? Czy macie wystarczająco dużo informacji, aby profesjonalnie zarządzać swoim czasopismem? Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w wirtualnych warsztatach dla redaktorów, których celem jest zrozumienie wyzwań, z którymi się Państwo zmagają. Przekażemy istotną wiedzę, która pomoże Państwu w zindeksowaniu czasopisma w bazie Scopus oraz w zrozumieniu jak można zwiększać rozpoznawalność oraz wpływ czasopisma, a także spojrzymy na wskaźniki bibliometryczne odnoszące się do czasopism.

W dniach 22-24 listopada 2019 w hali Expo Łódź odbyła się kolejna edycja łódzkich Targów Ciekawej Książki. Podczas targów można było zapoznać się z bogatą ofertą wszystkich gatunków literackich począwszy od literatury pięknej, sensacyjno-kryminalnej, popularnonaukowej i naukowej, literatury faktu oraz komiksu. Dla najmłodszych czytelników przygotowano warsztaty połączone z akcentami artystycznymi. Nie zabrakło atrakcji dla miłośników i fanów gier planszowych nawiązujących do 125-lecia Juliana Tuwima. Na Targach Ciekawej Książki pojawiło się również Wydawnictwo Politechniki Łódzkiej z ofertą książek o bardziej naukowym charakterze - dla zaprzyjaźnionych szkół przygotowaliśmy też wykład z dr inż. Jakubem Szczepaniakiem.