Mechanics and Mechanical Engineering

Journal home page

• anglojęzyczne czasopismo naukowe wydawane przez Wydawnictwo Politechniki Łódzkiej („published by”), redagowane przez Wydział,
  • ukazuje się w wersji papierowej (100 egz.), wersja elektroniczna poszczególnych artykułów (PDF) jest dostępna na stornie Katedry Dynamiki Maszyn (http://www.kdm.p.lodz.pl/mme-art.html),
  • Editor in Chief: prof. dr hab. inż. Tomasz Kapitaniak (jednocześnie pełnomocnik Wydziału Mechanicznego ds. wydawnictw),
  • punktacja MNiSW: 2015 – 12, 2016 – 12,
  • ineksowany w Baz-Tech, Index Copernicius
  • częstotliwosć: kwartalnik
  • ostatni numer wydany został w 2017 roku (Vol. 21 No. 4),
  • ISSN: 1428-1511, e-ISSN: 2354-0192.

Dostęp do pełnych tekstów Mechanics and Mechanical Engineering z lat 1999-2017

Mechanics and Mechanical Engineering publishes original papers, notes, and invited review articles from all fields of theoretical and applied mechanics as well as mechanical engineering. In addition to the classical fields, such as Rigid Body Dynamics, Elasticity, Plasticity, Hydrodynamics and Gas Dynamics, it gives special attention to recently developed and boundary areas of mechanics. As a rule, only contributions written in English will be accepted. The journal is published in its original version in paper print and electronic versions.

Contact information:

Lodz University of Technology. Division of Dynamics
90-924 Łódź, ul. Stefanowskiego 1/15, K-13, bud. A22
Poland

Editor e-mailTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.