Okładka książki - Badania jakości nadruku w drukowaniu cyfrowym

Svitlana Khadzhynova

ISBN 978-83-7283-973-2
Format B-5, oprawa miękka, s. 181

Data wydania: 2019


 
Od momentu pojawienia się drukowania cyfrowego nie ustawały długotrwałe spory i dyskusje na temat porównania jakości odbitek cyfrowych (elektrofotograficznych) i analogowych (off setowych) twierdzi autorka monografii. Obecnie jakość odbitek elektrofotograficznych dorównała jakości odbitek off setowych, a pod kątem niektórych parametrów,lub wybranych technologii, przewyższyła jakość drukowania off setowego. Jednakże specyficzne procesy przenoszenia obrazu tonerowego na podłoże lub procesy utrwalania narzucają swoje ograniczenia co do stosowanych podłoży, i właśnie ten kierunek – zwiększenie gamy zadrukowanych podłoży w drukowaniu elektrofotograficznym jest obecnie bardzo aktualny. Z kolei technika drukowania natryskowego charakteryzuje się stosowaniem bardzo szerokiej gamy zadrukowywanych podłoży,w tym i papierów. W tej technice obecnie aktualnym problemem jest uzyskanie stabilnej i powtarzalnej jakości na dowolnych podłożach zadrukowanych.Powyższe czynniki spowodowały podjęcie prac mających na celu kompleksowe podejście do rozwiązania tego problemu.("wstęp")

Okładka książki - Mechanika budowli. Metoda przemieszczeń z wykorzystaniem metody elementów skończonych

Stefan Jakucewicz, Svitlana Khadzhynova

ISBN 978-83-66741-52-2
Format B-5, oprawa miękka, s. 132

Data wydania: 2022

Wprowadzenie od autorów

Wydana pod koniec 2020 roku przez Wydawnictwo Politechniki Łódzkiej monografia „Drukowanie znaczków pocztowych” naszego autorstwa poświęcona była głównie procesowi sporządzania form drukowych i drukowania znaczków pocztowych. Spotkała się ona z dużym zainteresowaniem i przyjaznym odbiorem czytelników. Do tego sprzedała się w przeciągu miesiąca.

My, jako autorzy, odczuwaliśmy pewien niedosyt przekazanej w tej monografi i wiedzy. Biorąc pod uwagę zbyt dużą objętość wydawniczą nie zdecydowaliśmy się przedstawić czytelnikom charakterystyk materiałów stosowanych do drukowania znaczków w ujęciu historycznym od pierwszego wydanego znaczka pocztowego na świecie, tj. od 1840 roku do dzisiaj. Chcieliśmy usunąć te braki pisząc niniejszą monografię poświęconą papierom, farbom i klejom (gumom), stosowanym do produkcji znaczków pocztowych.

Spis treści

Więcej artykułów…