Matematyka z komputerem. Ćwiczenia dla studentów realizowane za pomocą pakietu MAXIMA. Wydanie I

Anna Szadkowska, Joanna Rzepecka, Monika Potyrała

ISBN 978-83-7283-640-3
Data wydania: 2014

W proponowanej Czytelnikowi książce przedstawiono możliwości, jakie daje praca z Systemem Algebry Komputerowej (CAS) Maxima, wspomagającym wykonywanie matematycznych obliczeń symbolicznych oraz numerycznych. Pozycja ta jest przeznaczona dla studentów, którzy, uczestnicząc w ćwiczeniach laboratoryjnych w pracowni komputerowej, mają możliwość uzupełniania zdobywanej wiedzy matematycznej o doświadczenia związane ze stosowaniem technologii informatycznych oraz dla wszystkich, chcących skorzystać z programu Maxima jako narzędzia do rozwiązywania problemów matematycznych i technicznych.

spis treści