Ćwiczenia laboratoryjne z instalacji budowlanych.              Część 2

ISBN: 978-83-66741-42-3
Format B-5, oprawa miękka, s.131

Data wydania: 2022

Niniejszy skrypt powstał jako materiał pomocniczy do zajęć laboratoryjnych z wentylacji prowadzonych w pracowniach Instytutu Inżynierii Środowiska i Instalacji Budowlanych Politechniki Łódzkiej i jest uzupełnieniem wiedzy przekazywanej na wykładach, ćwiczeniach i podczas projektowania. Książka jest kontynuacją zagadnień omawianych w części pierwszej skryptu pod tym samym tytułem.

Część druga skryptu zawiera opis siedmiu ćwiczeń laboratoryjnych o tematyce związanej z pomiarami i projektowaniem różnych rodzajów instalacji ogrzewczych oraz badaniu zmian właściwości powietrza wentylacyjnego poddawanego procesom uzdatniania podczas przepływu przez centralę klimatyzacyjną.

Prezentowany materiał pomoże efektywnie i bezpieczne przeprowadzić ćwiczenia laboratoryjne, wykonać sprawozdania z badań oraz pozwoli zrozumieć zachodzące procesy i zjawiska w aspekcie praktycznym. Skrypt zawiera również opisy elementarnych metod, aparatury i przyrządów pomiarowych oraz wskazówki pomocne przy prowadzeniu samodzielnych badań laboratoryjnych.

Został on przygotowany w szczególności z myślą o studentach kierunku inżynieria środowiska na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej jako materiał dydaktyczny przedmiotu wentylacja.

spis treści