Wybrane zagadnienia statystyki i rachunku prawdopodobieństwa z przykładami w programie R

Katarzyna Dems-Rudnicka, Izabela Jóźwik, Małgorzata Terepeta

ISBN: 978-83-66287-50-1
Format B-5, oprawa miękka, s.199

Data wydania: 2020

Niniejszy podręcznik został przygotowany z myślą o studentach, głównie uczelni technicznych, ale może być wykorzystywany przez wszystkie zainteresowane osoby do samodzielnego opracowywania danych doświadczalnych. W zwięzły sposób przedstawiono w nim podstawowe zagadnienia rachunku prawdopodobieństwa oraz statystyki opisowej i matematycznej. Ze względu na głównie praktyczne jego przeznaczenie, niezbędną teorię przedstawiono tak, by korzystanie z książki nie wymagało pogłębionej wiedzy matematycznej. Wszystkie wprowadzone pojęcia zostały zilustrowane przykładami i rozwiązanymi zadaniami. Powinno to ułatwić Czytelnikowi zrozumienie omawianych zagadnień i wykorzystanie ich we własnej pracy.